Ayşenur Asuman UĞUR | Official Website

Şişmanlık ve sigara içme takip edilecek…

Şişmanlık ve sigara içme takip edilecek…
10 Temmuz 2017 - 12:13 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Fazla kilo, şişmanlık, hareketsizlik, sigara içme gibi durumlar artık, Sağlık Bakanlığımızın birinci basamak hekimleri ve sistemi tarafından çok yakından takip edilecek” dedi.

Sağlıkta dönüşümün ikinci yarısı başlıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, fazla kilo, hareketsizlik, sigara içme gibi durumların artık, Sağlık Bakanlığının birinci basamak hekimleri ve sistemi tarafından çok yakından takip edileceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sağlıkta dönüşümün ikinci döneminin, ikinci fazının stratejilerini çalıştıklarını dile getiren Bakan Akdağ, bunların çok yakın bir zamanda kamuoyuna takdim edileceğini bildirdi. Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

DÖNÜŞÜMDE HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ

“Yeni dönemin farklı özellikleri var; birinci sağlık hizmetleri olan aile sağlık merkezlerini, aile hekimliklerimizi ciddi ölçüde geliştiriyoruz. Bu merkezlerimizi ‘sağlıklı hayat merkezleri’ dediğimiz yeni merkezler kurarak, bunlarla ilişkilendiriyoruz. Diyetisyenler, psikologlar, fizyoterapi uzmanları, egzersiz uzmanları, beden eğitim öğretmenleri, yetiştirilmiş hemşirelerle vatandaşlarımızdaki hastalık risk faktörlerini çok daha yakından takibe başlayacağız. Fazla kilo, şişmanlık, hareketsizlik, sigara içme gibi durumlar artık Sağlık Bakanlığımızın birinci basamak hekimleri ve sistemi tarafından çok yakından takip edilecek. Sağlık hizmetlerimiz, AK Parti döneminde süper lige çıkmıştır. 2017 ile başlayan 2023’e kadar devam edecek Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın ikinci döneminde süper ligin şampiyonluğuna oynayan bir takım olacağız. Hedefimiz budur.”

KAYNAK: http://www.yenisafak.com/hayat/sismanlik-vesigara-icmetakip-edilecek-2751693

SON HABERLER
İLGİLİ HABERLER