Ayşenur Asuman UĞUR | Official Website

Mayıs | 2017

SAĞLIK RAPORU – 06 MAYIS 2017 – Türk Kızılayı İlk Yardım Eğitmeni Ceren Berk – İlk yardımcı kimdir? / Kimler ilk yardım yapabilir? / İlk yardımda öncelikler neler? / İlk yardımda nasıl hatalar yapılıyor? / İlk müdahaleler neden hayati öneme sahip? / İlk Yardımda Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler…

https://www.youtube.com/edit?video_id=uH92Lk4tESA

 

Sağlık Raporu 1-7 Mayıs 2017 İlk Yardım Haftası

 

SAĞLIK RAPORU – 07 MAYIS 2017 – Onkoloji Uzmanları Doç.Dr. Soley Bayraktar ve Doç. Dr. Darda Bayraktar
Türkiye’nin çift dalda uzmanlaşan en genç doçent çifti. Memorial Sağlık Grubu’nda çalışıyorlar.

Amerika’da nasıl bir eğitim aldılar?
Çiftin Amerika’ya gitme ve Amerika’dan Türkiye’ye dönme hikayeleri nasıl?
Hem onkoloji hem de hematoloji uzmanı olmak nasıl bir avantaj sağlıyor?
Aynı branş hekimi olarak aynı kurumda çalışmaları nasıl bir avantaj sağlıyor?
Amerika’daki kanser tedavileri ile Türkiye’deki tedaviler arasında fark var mı?

 

SAĞLIK RAPORU – 13 MAYIS 2017 – Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Özkan – Lazer uygulamaları ne kadar güvenilir? / Doktorlar neden lazer uygulaması yaptırmıyor? / Görme kusurlarının oluşmasını ve ilerlemesini durdurmak mümkün mü? / Hipermetrop ve astigmat tedavisinde lazer yapılabilir mi? / Başarılı tedavi nasıl yapılır?

 

SAĞLIK RAPORU – 13 MAYIS 2017 – ÖĞRENME VE ALGILAMA YETENEĞİNİN YÜZDE 85’İNİ GÖZE BORÇLUYUZ…

 

SAĞLIK RAPORU – 14 MAYIS 2017 – Canda Özür Olmaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk – Türkiye’deki engelli gerçeği için nasıl bir tablo çizilebilir? / Engellilere yönelik hangi sağlık ve sosyal politikalara ihtiyaç var? / Engelliler toplumla bütünleşmede hangi sorunları yaşıyor?

 

SAĞLIK RAPORU – 14 MAYIS 2017 – 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI…

 

SAĞLIK RAPORU – 20 MAYIS 2017 – Eyüp Devlet Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Yeşim Ruhat Kutlu ve Psikolog Burcu Çiftçi – Ruh Sağlığı Sorunlarında Doğru Uzman Kimdir? / HANGİ DURUMLARDA PSİKOLOGA HANGİ DURUMLARDA PSİKİYATRİSTE BAŞVURMALIYIZ? / RUH SAĞLIĞINI KORUMA VE TEDAVİSİNDE DEVLET HASTANELERİNDE HANGİ HİZMETLER VERİLİYOR?

 

SAĞLIK RAPORU – 20 MAYIS 2017 – HANGİ DURUMLARDA PSİKOLOGA HANGİ DURUMLARDA PSİKİYATRİSTE BAŞVURMALIYIZ?

 

SAĞLIK RAPORU – 27 MAYIS 2017 – İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan – Orucun bilimsel olarak ispatlanan faydaları neler? / Yaz ayında oruç tutmak tıbbi olarak nasıl daha kolay kılınabilir? / Kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar için ilaç alımları Ramazan boyunca nasıl düzenlenebilir?

 

SAĞLIK RAPORU – 27 MAYIS 2017 – ORUCUN BİLİMSEL OLARAK FAYDALARI…

 

SAĞLIK RAPORU – 28 MAYIS 2017 – Nöroloji Uzmanı Sevda Sarıkaya – Beynimizi nasıl genç tutacağız? Unutkanlık sorununu nasıl aşabiliriz? Hangi zihinsel egzersiz ve gıdalarla hafızamızı güçlendirebilir, beyni daha işlevsel kullanabiliriz? Dijital unutkanlıkla nasıl baş edebiliriz?

 

SAĞLIK RAPORU – 28 MAYIS 2017 – RAMAZAN, İSRAF VE SAĞLIK…

SON HABERLER