Ayşenur Asuman UĞUR | Official Website

Nisan | 2017

SAĞLIK RAPORU – 01 NİSAN 2017 – TÜRKİYE TIP AKADEMİSİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. AYTEN ALTINTAŞ – İLAÇ SEKTÖRÜ 3.DÜNYA ÜLKELERİNE YÖNELİK NASIL POLİTİKALAR İZLİYOR? / BİLİMSEL TIP SADECE KİMYASAL TIPTAN MI İBARET? / KİMYASAL İLAÇLAR DOĞAL İLAÇLARIN YERİNİ NASIL ALDI?

 

SAĞLIK RAPORU – DOKTORLARIN DOKTORU: İBN-İ SİNA…

 

SAĞLIK RAPORU – 02 NİSAN 2017 – Psikoterapi Uzmanı Şeyda Betül Kılıç ve Uzman Klinik Psikolog Fazilet Seyitoğlu – 21. yüzyılda problemsiz çocuk nasıl yetiştirilebilir? / Evlilikler problemsiz nasıl sürdürülebilir? / Anne ve babalar farkında olmadan narsist çocuk mu yetiştiriyorlar? / Boşanmanın çocuk üzerindeki etkileri nelerdir? / Dünyanın en fazla tercih edilen gönüllü kurumu evlilikler problemsiz nasıl sürdürülebilir?

 

SAĞLIK RAPORU – 08 NİSAN 2017 – Uzman Diyetisyen Didem Kanca Üstay – Çizgi filmler aracılığıyla çocuklara beslenme tuzakları nasıl kuruluyor? / Bilinçdışına yönelik hangi sağlıksız mesajlar veriliyor? / Çocuklar beslenme ve sağlık davranışlarında kimi örnek alıyor?

 

SAĞLIK RAPORU – 09 NİSAN 2017 – Uluslararası Perinatoloji Akademisi Üyesi, Academic Hospital Yöneticisi Prof. Dr. Zehra Neşe – Türk Tıbbı, Dünyada Nasıl Algılanıyor? / Varoluş Amacı Yaşatmak Olan Tıp Dünyası, Çocukların Kimyasal Silahla Öldürüldüğü Bir Dünyada Kendini Nasıl Konumlandırıyor?

 

SAĞLIK RAPORU – 09 NİSAN 2017 – İDLİB KATLİAMINA TIP DÜNYASI NASIL BAKIYOR?

 

SAĞLIK RAPORU – 15 NİSAN 2017 – Diş Hekimi Tufan Kar – Ağız sağlığımızı nasıl koruyabiliriz? / Protez ve restorasyonların verdiği rahatsızlıklar nasıl aşılabilir? / Diş operasyonlarına karşı mesafeli duruş nasıl ortadan kaldırılır? / Gerçek implant hastaları kimlerdir? / Hangi durumlarda implant gerekir?

 

SAĞLIK RAPORU – 22 NİSAN 2017 – Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nevrez Koylan – Tıbbın Genetik, Biyolojik Ve Hukuki Geleceği Nasıl Öngörülüyor? / İnsan Genom Projesi İle Ne Amaçlanıyor? / Gen Tedavileri Ne Aşamada? / Tıp Uygulamalarının Biyolegal Boyutu Nasıl Bir Çerçeve İçinde?

 

SAĞLIK RAPORU – 23 NİSAN 2017 – Suriyeli sağlıkçı FATIMA WAHOOD Ve Suriyeli Çocuklar MUHAMMAD AL BASRI VE AHMED KHULOUD – Suriyeli Çocukların Eğitimi Ve Sağlığı İçin Türkiye’de Neler Yapılıyor? / Türkiye’deki Hayatlarından Memnunlar Mı?

 

SAĞLIK RAPORU – 29 NİSAN 2017 – Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Evrim Bostancı ve Ebe Özlem Karabulut – Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan ebelik günümüzde neden hak ettiği yerde değil? / Sisteme küstürülen ebeler nasıl geri kazandırılacak? / Ebelerin doğum sürecinden uzaklaşması sezaryen oranlarının artmasında etkili mi? / Türkiye’de ebelik eğitimi ne durumda?

 

SAĞLIK RAPORU – 29 NİSAN 2017 – 21-28 NİSAN EBELER HAFTASI

 

SAĞLIK RAPORU – 30 NİSAN 2017 – Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Vildan Çerçi – Müziğin stresi azaltmada nasıl bir rolü var? / Hangi hastalıkların tedavisinde hangi müzikler dinlenmeli? / Çocuklara hangi tür müzikler dinletilmesi daha sağlıklı?

 

SAĞLIK RAPORU – 30 NİSAN 2017 – ‘Bütün saz ve makamlarda ruha gıda vardır.’…

SON HABERLER